Diese Veranstaltung wurde leider nicht in die von Ihnen gewünschte Sprache übersetzt. Sie schauen sich ein Detail in der Sprache Tschechisch an

S hostem na Rožmberku

hrad Rožmberk,
Rožmberk nad Vltavou

25. Juni – 20. August

Šlechtická sídla byla vždy místem zajímavých setkání a často hostila mimořádné osobnosti společenského, politického, uměleckého či vědeckého života.
Rádi bychom v rámci projektu Památky žijí – Denkmäler leben navázali na předchozí staletí a po několik letních večerů oživili hrad neformálním povídáním se zajímavými osobnostmi.

 

Blanka Matragi  - úterý 25. června 2019

Dáma, která šla za svým snem a jejíž talent uchvátil celý svět. Módní ikona, návrhářka a designérka. Její  jméno bude už navždy spojeno s oděvní tvorbou pro princezny arabských šejků a ropných magnátů Perského zálivu, pro které dodnes  tvoří .

 

Martin Macík – pátek 5. července 2019

Pilot dakarské rallye, který se nejtěžšího závodu pravidelně účastní už od roku 2013. Rallye Dakar je nejen motoristický sport, ale hlavně dobrodružství, adrenalin a napínavé příběhy.

 

Jakub Szántó – úterý 23. července 2019

Zpravodaj a novinář, který byl a je vždy tam, kde se píší současné dějiny. Letos v dubnu získal za svou knihu Za oponou války literární cenu Magnesia litera.

 

Jiří Strach –  úterý 20. srpna 2019

Herec a režisér, jehož Anděl páně vždy pohladí duši malých i velkých diváků. Jeho úspěšná a bohatá filmografie zahrnuje filmy, pohádky, seriály i dokumenty.

 

Povídání s hosty moderuje LUBOŠ VORÁČEK, Český rozhlas České Budějovice.

 

Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji www.cbsystem.cz.

Kulturní akce se konají na nádvoří hradu Rožmberk (kromě festivalu České hrady).

Další informace a aktuality naleznete na www.hrad-rozmberk.cz

Nächste Veranstaltungen

Senden Sie eine Frage oder eine Bestellung direkt an den Betreiber