Diese Veranstaltung wurde leider nicht in die von Ihnen gewünschte Sprache übersetzt. Sie schauen sich ein Detail in der Sprache Tschechisch an

Seminář záchrana z ledu - součinnost s vrtulníkem

Hotel Relax,
Dolní Vltavice

13. Februar – 14. Februar

JAK ZACHRÁNIT LIDSKÝ ŽIVOT NA LEDOVÉ PLOŠE? 

Ve dnech 13. - 14. února 2018 se do Dolní Vltavice na Lipensku sjedou záchranáři z celé republiky, aby si společně se zahraničními kolegy vyměňovali poznatky a zkušenosti při nácviku záchrany lidského života na ledové ploše. Seminář pořádá Vodní záchranná služba ČČK Český Krumlov a Lipenská vodní záchranná služba ve spolupráci s obcí Černá v Pošumaví a  Rakouskými  vodními záchranáři.

Seminář zahájí dopolední teoretická část v prostorách Hotelu Relax v Dolní Vltavici, na které prezentují vybraná témata spojená se záchranou z ledu vodní, zdravotničtí i letečtí záchranáři, kynologové, hasiči a mnozí další přednášející. Blok obohatí představení nejnovějších trendů v oblasti materiálně technického vybavení určeného pro záchranné akce. I pro veřejnost zde bude zajímavé téma, jak postupovat při  sebezáchraně a také záchraně k probořeným osobám na ledové ploše a jak se správně otužovat.

Odpolední praktická část proběhne před Výcvikovým centrem Vodní záchranné služby ČČK v Dolní Vltavici a bude určena nejen záchranářským týmům, ale i divákům a dobrovolníkům, kteří si budou chtít vyzkoušet nácvik tzv. na vlastní kůži. Komentované prezentace různých technik záchrany bude obohacena o nácvik zásahu s pomocí vrtulníku a záchranářských psů.

Bohatý program si tedy užijí nejen odborníci, ale i široká veřejnost. Kde jinde si lépe vyzkoušet pohyb po ledové ploše a nácvik sebezáchrany po prolomení do ledové vody, než pod dozorem těch nejzkušenějších.

 

Nächste Veranstaltungen

Senden Sie eine Frage oder eine Bestellung direkt an den Betreiber