Infocentrum vodní elektrárny Lipno

přehrada,
Lipno nad Vltavou

Vodní elektrárna Lipno je součástí vltavské kaskády. Vodní nádrž o ploše 50 km2 představuje největší umělou nádrž u nás, a je tak právem nazýváno "jihočeským mořem". Dosahuje délky 44 km a v nejširším místě (u Černé v Pošumaví) dosahuje vzdálenost obou břehů 10 km. Obsah nádrže činí 309 mil. m3 vody a je využíván pro víceleté řízení odtoku.

Infocentrum pro své návštěvníky každou celou hodinu zajišťuje promítání filmů, zasvěcený odborný výklad v kompetenci svých zaměstnanců a k dispozici je i funkční model elektrárny. Výklad v němčině je možný každou středu a pátek. 

Otevírací doba

Infocentrum vodní elektrárny Lipno je převážnou část roku k dispozici na základě písemné či telefonické objednávky (16. 9. - 14. 6.). V letní turistické sezoně (15. 6. - 15. 9.) je centrum otevřeno denně od 10 do 16 hod. (poslední prohlídka od 15 hod.).

dospělý od
20 Kč

Doporučte to vašim přátelům

Nejbližší aktivity

Godošova poustevna

Na Godošovu poustevnu se nejlpe dojde pěšky po modré značce z hráze lipenské přehrady. Cestou je dobré dojít i na sklaní výchoz Čertovo…

Čertovo kopyto

K Čertovu kopytu nejlépe dozaríte po modré značce z hráze lipenské přehrady. Cestou nezapomeňte navštívit také Godošovu poustevnu, kde…

Bruslení na jezeře

Bruslení na zamrzlé hladině lipenského jezera patří k nejoblíbenějším zimním aktivitám, která přitahuje tisíce náv…

Pošlete dotaz nebo objednávku přímo provozovateli