Penzion DOBÍK na Pasečné

Pasečná 133,
Přední Výtoň

PENZION PRO VŠECHNY, KTEŘÍ SI CHTĚJÍ OPRAVDU ODPOČINOUT

Hledáte útulné ubytování poblíž Lipna, ale chcete se vyhnout turisticky přelidněným oblastem? Dobík Pasečná je místem přesně pro vás. Díky své poloze mezi hranicí s Rakouskem a nádrží Lipno nabízí ideální podmínky pro cyklisty, turisty, lyžaře, běžkaře, houbaře… no prostě pro všechny.

Co by kamenem dohodil je to do skiareálů Hochficht, Sternstein a Lipno. Díky mnoha kilometrům přírodních běžkařských tras si vychutnáte dechberoucí výhledy na Alpy a když pořádně mrzne, můžete si zabruslit přímo na Lipně. Od jara do podzimu vás uchvátí panenská příroda všude kolem, kde můžete při svých cyklotoulkách a procházkách při troše štěstí spatřit i losa.

 

O PENZIONU

Penzion Dobík nabízí ubytování v krásné šumavské přírodě. Leží nedaleko obce Přední Výtoň na jižní straně Lipna. Jen 500 m od rakouských hranic a 5 minut od nádrže Lipno, přímo na cyklistické stezce Muhlviertel-Lipensko.

K dispozici je 23 pokojů s kapacitou 63 lůžek a s možností přistýlek. Jednoduše a prakticky zařízené  2- 4 lůžkové pokoje (některé s balkony) mají vlastní sociální zařízení, televizi, některé sedačku a lednici.

Penzion stojí na velkém oploceném pozemku s volejbalovým hřištěm a soukromým parkovištěm. V letních měsících je možnost grilování posezení u ohně. Pro společenské účely je k dispozici venkovní klubovna s krbem. V budově najdete pingpongový kulečníkový stůl, místnost se společenskými hrami a dětský koutek. Pro regeneraci je k dispozici finská sauna.

HISTORIE

Nachází se v bývalém objektu Pohraniční stráže, která zde sídlila od roku 1951 až do svého zrušení v roce 1990. V následujících letech byl celý areál přebudován na penzion.

SOUČASNOST

Od srpna 2021 má Dobík nové majitele i vedení. V pozici provozního ředitele můžete potkat Tomáše Martykána, který v regionu působí dlouhodobě a v oblasti ubytování a gastronomie má opravdu bohaté zkušenosti.

Společně usilují o zachování genia loci tohoto kouzelného a klidného místa a současně neustále zlepšují a rozvíjejí služby pro hosty penzionu, restaurace i bistra.

Otevírací doba

Příjezd (16.00-18.00) a odjezd (do 11.00)

Pozdní příjezd či brzký odjezd je možný po předchozí domluvě.

Více informací o ubytování v penzionu Dobík na Šumavě.

Doporučte to vašim přátelům

Nejbližší aktivity

Vítkův hrádek

Nejvýše položený hrad v Čechách (1053 m. n. m.) skýtá nádherné výhledy na Šumavu, Lipno, Novohradské hory a za pří…

pláž Přední Výtoň

Pláž v Přední Výtoni patří mezi ty nejkrásnější. Romantika zátoky se zakotvenými loděmi, kulisa kostela, pláž písečn…

Běžkařské okruhy Pasečná

Až 50 km upravených tras a výhledy na rakouské Alpy Představujeme vám nové běžkařské trasy na Pasečné, které díky pří…

Pošlete dotaz nebo objednávku přímo provozovateli