RESORT OLŠINA

olšina,
horní planá

Vynikající standard ubytování a služeb v poměru k ceně, poloha uprostřed nádherné krajiny na okraji velkého rybníku, sportovní hřiště, ale i vynikající dostupnost Národního parku Šumava na jedné straně a Lipna na straně druhé. K tomu vynikající terény pro letní cyklovýlety a zimní túry na běžkách.

To je rekreační zařízení Vojenských lesů a statků Olšina, které se nachází pět kilometrů od Horní Plané.

V rekreačním zařízení Olšina nabízíme několik typů ubytování – hotel pro náročnější hosty, kteří mají rádi komfort, chatky pro rodinné dovolené nebo samostatné velké chaty určené pro více osob vhodné pro početné uzavřené společnosti. Zájemci najdou v nabídce i typickou turistickou ubytovnu. Ta může posloužit jako základna i pro organizované akce, jako jsou dětské tábory či sportovní soustředění.

Celková kapacita rekreačního zařízení Olšina je 160 lůžek.

V areálu nechybí kurty na tenis s umělým povrchem, minigolf, dětské hřiště, půjčovna kol a sportovních potřeb, venkovní posezení, ohniště i udírna. Rozlehlý areál na rovném travnatém pozemku nabízí i řadu dalších možností. S rybníkem Olšina je areál propojen malou písčitou pláží. K projížďkám po vodě slouží půjčovna loděk.

 

Hotel Michala

Hotel Michala se nachází v nově rekonstruované dvoupodlažní hlavní budově s recepcí, jejíž součástí je restaurace v přízemí. Hned vedle budovy je parkoviště. V hotelu nabízíme moderně zařízené pokoje a to deset dvoulůžkových a dva třílůžkové, všechny jsou v patře. Každý pokoj je doplněn sociálním zařízením - sprchový kout a WC, ve vybavení nechybí ani lednička a TV. Je zde i malá společná, standardně vybavená kuchyňka.

Zázemí hotelu Michala je předurčeno pro hosty, kteří touží po klidné dovolené a odpočinku, stejně tak pro hosty, kteří chtějí prožít dovolenou aktivně a navíc v komfortním prostředí.

Chata Lesanka

Chata Lesanka je vzdálená přibližně 50 m od hlavní budovy a nabízí ubytování v 9 dvoulůžkových pokojích s vlastní sprchou a WC. V objektu se nachází společná hala s krbem a posezením s TV a také plně vybavená kuchyně.

Chaty

V areálu rekreačního zařízení Olšina se nachází 8 srubových a 7 zděných chatek, každá pro 4 osoby s možností rozšíření kapacity o přistýlku. Chaty mají dvě dvoulůžkové ložnice, vybavenou kuchyňku, obytnou místnost s TV, sprchu, WC a terasu s posezením. Rozmístění chat a jejich dispoziční řešení nabízí jedinečný klid a bezprostřední kontakt s přírodou. Parkování osobních automobilů možné přímo u chat.

Vila Flora

Vila Flora je vzdálená od rekreačního zařízení cca 1 500 m. V přízemí je velká hala s krbem a TV, čtyřlůžkový pokoj, kuchyňka a sociální zařízení. V patře jsou dva dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky. Každý pokoj má své sociální zařízení. Z obou pokojů je vstup na terasu s výhledem na rybník Olšina. Vila Flora je předurčena pro využití většími rodinami nebo uzavřenou společností.

K vile Flora náleží ještě 2 čtyřlůžkové chaty se sprchou, WC, kuchyňkou a obytnou místností (společná ložnice v podkroví). Od vily jsou chatky vzdáleny cca 50 metrů.

Ubytovna Šumava

Ubytovna Šumava má kapacitu 44 lůžek ve dvou a vícelůžkových pokojích. Na pokoji je umyvadlo s teplou vodou. WC a sprchy společné. K dispozici je zde dále kuchyňka.

Kontakt:
E-mail: rekreace.olsina@vls.cz
Tel.: 737 226 560, 739 485 274, 380 738 260

Nejbližší aktivity

Rybník Olšina

Rybník Olšina je unikátí vodní dílo v překrásné přírodě Boletického prostoru. Místo je přímo oáza klidu v…

Resort Olšina

Resort Olšina se nachází blízko Horní Plané na břehu nejvýše položeného chovného rybníku v Česku, Olšiny.…

Naučná stezka Ošina

Naučná stezka Olšina je turistickou trasou reálnými šumavskými mokřady, rašeliništi a přilehlými biotopy. Její velká č…

Pošlete dotaz nebo objednávku přímo provozovateli