Diese Veranstaltung wurde leider nicht in die von Ihnen gewünschte Sprache übersetzt. Sie schauen sich ein Detail in der Sprache Tschechisch an

V sobotu 5.března se na Lipensko sjedou otužilci stanovit zdejší rekord

Donnerstag 24. Februar
Turistický spolek Lipenska zve k lipenské přehradní nádrži co největší množství otužilců, aby společně stanovili zdejší rekord v počtu lidí, kteří se zde budou najednou otužovat.

Akce s názvem Covide, končíme! se uskuteční v sobotu 5. března ve všech obcích na Lipensku, v regionu, který sahá od Stožce až po Rožmberk. Záštitu jednodenní akci dal jihočeský hejtman Martin Kuba a společně s lipenskými obcemi ho spoluorganizuje Agentura Dobrý den a lipenští vodní záchranáři.

Letos už můžeme bez omezení cestovat, také se ubytovat a Turistický spolek Lipenska může loni úspěšnou akci zopakovat, tentokrát pod názvem Covide, končíme! Jedná se o pokus soustředit v jeden den, v jednu hodinu, co nejvíce otužilců, kteří se ponoří do ledové vody řeky Vltavy nebo přehradní nádrže Lipno,“ vysvětluje organizátor a předseda Turistického spolku Lipenska Jiří Mánek.

Turistický spolek Lipenska chtěl na Lipensku akci pořádat již loni pod názvem Covide, nezlob mě! Nakonec ale musel spolek, který se stará o propagaci této oblasti, pravidla kvůli platným hygienickým nařízením změnit a ta se konala v covidovém módu. Kvůli pandemickým opatřením se všichni do ledových vod nořili doma a pořízené otužilecké fotografie si on line na webu lipensko.cz vytvořili certifikát. Ten pak sdíleli na sociálních sítích. Napříč celou republikou takto vzniklo téměř 3000 certifikátů. Podle hrubého odhadů organizátorů se akce zúčastnilo i 10 krát více lidí z celé republiky.

Ponor do ledové vody se letos za účasti komisařů pelhřimovské agentury Dobrý den bude konat na 10 místech. V Nové Peci, Horní Plané, Černé v Pošumaví, Dolní Vltavici, Přední Výtoni, Frymburku, Lipně nad Vltavou, Loučovicích, Vyšším Brodě a v Rožmberku nad Vltavou. V každém městě, na místě, které je předem dané, bude kontaktní osoba, která bude od 13.00 do 14.00 hodin evidovat otužilce.

Partnerem jsou i České Dráhy a společnost GW Train, které svými vlaky v den akce, v sobotu 5. 3. 2021, dopraví účastníky akce zdarma z Českých Budějovic, Českého Krumlova, Strakonic, Vimperka a Volar na Lipensko a zpět.

Koronavirus sevřel svět na dlouhou dobu, ale teď počty nemocných a nově nakažených klesají každý den a vypadá to, že se pandemie brzy zbavíme a s Turistickým spolkem Lipenska oslavíme její konec v chladné vodě.

Stejně jako loni chceme dát akcí najevo, že sice máme před nemocí covid-19 respekt, ale těšíme se, až se život vrátí do tzv. normálních kolejí,“ říká Jiří Mánek.

 

Na bezpečnost a zdraví účastníků budou na každém stanovišti dohlížet příslušníci Vodní záchranné služby a Českého červeného kříže.

Pro velký úspěch bude i pro tento víkend zprovozněný web www.lipensko.cz/covidekoncime.

Na stránce bude připravený formulář, kam každý vepíše jméno, příjmení a okres, ve kterém se účastník do vody ponoří.

Zde bude možné také na počítadle sledovat narůstající počet účastníků.

Stránka automaticky vygeneruje ÚČASTNICKÝ CERTIFIKÁT (s fotografií a jménem), kterou pak účastník nasdílí na Facebook.


 

Místa na Lipensku, kde bude možné se otužovat v rámci akce Covide, končíme:

Kontaktní osoby

Nová Pec - u mostu - Martin Hrbek, Tel.: 603213694

Horní Planá - u přívozu - Karel Kukačka, Tel.: 728261250

Černá v Pošumaví - Windy Point - David Neumann, Tel.: 604847808

Dolní Vltavice u mola - Milan Bukáček, Tel.: 606270047

Přední Výtoň na pláži - Jan Bittner, Tel.: 602160626

Frymburk u přívozu - Antonín Labaj, Tel.: 608308508

Lipno nad Vltavou Restaurace Loděnice - Šárka Bráchová, Tel.: 605264122

Loučovice lokalita u jezu – Radim Štubner, Tel.: 731573250

Vyšší Brod kemp Pod Hrází - Dita Kaiserová, Tel.: 724386266

Rožmberk nad Vltavou u mostu - Veronika Březinová, Tel.: 776116263

Autor des Textes: Pavel Pechoušek