Sorry, this event is not translated into the language you request. You are viewing the detail in Czech

Lipno Ice Marathon 2018

Černá v Pošumaví,
Cerna v Posumavi

Saturday 10. February

Extrémní závod pro ty, kteří chtějí prověřit sebe sama v těch nejtěžších podmínkách. Teplota vzduchu: až -20°C Nadmořská výška: 729 m. n m Terén: led, sníh, nezpevněný Maximální počet startujících: 200

Jedinečný Lipno Ice Marathon letos 10. 2. opět odstartuje výstřel ze startovní pistole z rukou starostky obce Černá v Pošumaví Ireny Pekárkové. Na jaké novinky se mohou závodníci těšit v tom letošním, již 3. ročníku?

Připravujeme nové značení tratě. Jelikož Lipno je pověstné svou bílou tmou, je potřeba dát závodníkům šanci vidět alespoň rámcově body, které na trati nesmí míjet. Nově tak značení doplní nouzová světla, která budou v pravidelných intervalech červeně blikat. Závodníci by je tak neměli přehlédnout ani za té nejhustší lipenské mlhy.

Na své si přijdou i vyznavači zimních sportů v kategorii freestyle - na bruslích, běžkách či s kitem, předpověď totiž přeje tvorbě čistého ledu. Loni se závodu zúčastnilo 80 odvážlivců. Oproti loňskému roku počet registrovaných maratonců stoupl dvojnásobně. Díky teplotě, která v posledních dnech stabilně klesá pod bod mrazu a podle předpovědi se má držet podobně nízko, je jasné, že extrémní závod Lipno Ice Marathon se letos poběží na zamrzlé hladině lipenské přehrady.

Dalšími lákadly, která si letos organizátoři pro diváky připravili, budou i vznášedla, předváděčka offroadových vozidel, ledový sochařský workshop nebo rakousko-české mistrovství v ledním jachtingu Mitropa Trophy 2018. Do Černé v Pošumaví se tak sjedou nejen sportovci, výtvarníci, ale i milovníci motosportů.

Další novinkou je nový partner závodu – společnost Icebug running, která se specializuje na výrobu běžeckých bot s integrovanými hřeby – tedy ideální boty pro běh po zamrzlém lipenském jezeře. Závodníci mají již nyní – před závodem – zajištěnou slevu na nákup tohoto typu běžeckého vybavení přímo v e-shopu Icebugrunning.cz.

Detailní propozice naleznete zde: http://www.icemarathon.cz/cs/propozice

 

Opening hours

Hromadný start pro všechny tratě (Maraton, Půlmaraton, YG maraton) v 10:30 hod

Recommend to a friend

Forthcoming events