Sorry, this event is not translated into the language you request. You are viewing the detail in Czech

SEMINÁŘ "ZÁCHRANA ZE ZAMRZLÉ VODNÍ PLOCHY"

Hotel Relax,
Dolní Vltavice

Saturday 3. February

Jak zachránit lidský život na ledové ploše? 

V sobotu 3. února 2018 se do Dolní Vltavice na Lipensku sjedou záchranáři z celé republiky, aby si společně se zahraničními kolegy vyměňovali poznatky a zkušenosti při nácviku záchrany lidského života na ledové ploše. Seminář pořádá Vodní záchranná služba ČČK Český Krumlov a Lipenská vodní záchranná služba ve spolupráci s obcí Černá v Pošumaví a  Rakouskými  vodními záchranáři.

Seminář zahájí dopolední teoretická část v prostorách Hotelu Relax v Dolní Vltavici, na které prezentují vybraná témata spojená se záchranou z ledu vodní, zdravotničtí i letečtí záchranáři, kynologové, hasiči a mnozí další přednášející. Blok obohatí představení nejnovějších trendů v oblasti materiálně technického vybavení určeného pro záchranné akce. I pro veřejnost zde bude zajímavé téma, jak postupovat při  sebezáchraně a také záchraně k probořeným osobám na ledové ploše a jak se správně otužovat.

Odpolední praktická část proběhne před Výcvikovým centrem Vodní záchranné služby ČČK v Dolní Vltavici a bude určena nejen záchranářským týmům, ale i divákům a dobrovolníkům, kteří si budou chtít vyzkoušet nácvik tzv. na vlastní kůži. Komentované prezentace různých technik záchrany bude obohacena o nácvik zásahu s pomocí vrtulníku a záchranářských psů.

Bohatý program si tedy užijí nejen odborníci, ale i široká veřejnost. Kde jinde si lépe vyzkoušet pohyb po ledové ploše a nácvik sebezáchrany po prolomení do ledové vody, než pod dozorem těch nejzkušenějších.

Opening hours

09.30 – 12.30  Teoretická část semináře - prezentace odborných témat

13.30 – 16.30  Praktická část semináře

- ukázky pro veřejnost s možností zapojení do výcviku

- výměna zkušeností zúčastněných týmů a komentovaný nácvik záchranných akcí (pro diváky zdarma)

- vyhodnocený nejlepší tým získá věcnou cenu od společnosti HIKO

Recommend to a friend

Forthcoming events