Sorry, this event is not translated into the language you request. You are viewing the detail in Czech

Tour do Horní Planá

obecní úřad Horní Planá,
Horní Planá

7. July – 31. August

Jednadvacet cyklotras, nespočet zážitků… Nejvýše položené město Jihočeského kraje Horní Planá spustilo projekt, který již od zveřejnění prvních informací vzbuzoval pozornost. Má název 7 dní na kole a zacílen je jak na vášnivé a náročné cyklisty, tak rodiny, které si chtějí užít pohodovou cyklodovolenou.

K projektu vyšla poměrně rozsáhlá doprovodná brožura, která se dá pořídit v Kulturním a informačním centru v Horní Plané. Jsou v ní popsané všechny trasy, různé zajímavosti, které by si cyklisté na cestě neměli nechat ujít, fotky i například informace o tom, kde se dá zakoupit občerstvení.

Tréninkovka… i trasy pro nejnáročnější

Projekt 7 dní na kole obsahuje následující trasy: Olšinská trasa, Hůrecká trasa, Okolo vody, K rybníku, Pramen Vltavy, Klidovka, Jasný výhled, Po kanálu, Vltavská trasa, Víkendovka, Na Vítkův hrádek, Královská cesta, Na Český Krumlov, Tréninkovka, Nejvyšší vrcholy, Schwarzenberská, Knížeci stolec, Osmička na Špičáku, Květušínská, Okolo Hořic, Stezka památkami.

Z výše zmíněného vyplývá, že trasy nevedou jen po území Horní Plané, ale účastníky zavedou i daleko za region. Například okruh nazvaný Stezka památkami má délku 100 kilometrů. Zahrnuje mimo jiné Rodný dům Adalberta Stiftera v Horní Plané, kostel Zadní Zvonková, Schwarzenberský plavební kanál, Svatý Tomáš a Vítkův Hrádek, Čertovu stěnu či klášter ve Vyšším Brodě.

Trasy jsou v brožuře označeny podle náročnosti. Kategorie jsou: rodiny s dětmi, zdatnější cyklisté a nároční sportovci. Pokud se někdo rozhodne projet úplně všechny, přičemž se na místě, které je v mapě vyznačené piktogramem, vyfotí, obdrží u nás symbolickou památku – účastnický certifikát TOUR DE HORNÍ PLANÁ.

Recommend to a friend

Forthcoming events