Sorry, this event is not translated into the language you request. You are viewing the detail in Czech

Zažijte jeleny v říji, na vlastní oči a uši.

Hotel České Žleby,
České Žleby

2. October – 27. October

Člen Turistického spolku Lipenska, Hotel České Žleby, připravil ve spolupráci s lesníky speciální až unikátní nabídku pro své hosty. Šumavské inverze jsou již v plném proudu. V údolí vládnou mlhy, na kopcích Šumavy a Lipenska je krásně a teploučko. Přichází jelení říje. Zážitek z pozorování a poslouchání troubících jelenů v řiji, v jejich přirozeném prostředí, je něco, co mnoho lidí nezažilo a ti kteří ano, na to nikdy nezapomenou. 

Časně ráno, když ostatní ještě spí, si oblečete nešustivé oblečení, obujete pevnou nepromokavou obuv a vyrazíte do lesa. Všude ticho a klid. V lese pak vnímáte všechnu tu krásu. Tich, vlkho, klid, ranní rozbřesk, paprsky mezi stromy a přítomný pach říjných jelenů. A kdesi v dáli jeleni troubí. Ale vy jste v doprovodu lesníka, který velmi dobře ví, kde se říjící jeleni vyskytují, kudy chodí, kde je můžete slyšet na velmi krátkou vzdálenost a kde je můžete vidět na sto, někdy i pár desítek metrů. S sebou máte kameru, fotoaparát, dalekohled. Komu přeje štěstí, tak toho může čekat i jelení souboj. To už by byla perla... Takový žážitek z lovu beze zbrani je vám nyní nadosah z Hotelu České Žleby.

Hotel nabízí ve všedních dnech celého října ubytování s wellness v novém sanovém světě a k tomu právě popsaný zážitek z jelení říje. Jedná se o časově omezenou nabídku, od  2.10. - 27.10. (doba říje jelenů evropských a jelenů sika). Nabídka je omezená i početně. 

Balíček zahrnuje:
ubytování na min 3 noci (neděle - čtvrtek)
snídaně, nebo polopenze
vstup do bazénu, vířivky 10:00 – 19:00 hodin
vstup do saunového světa na 2×60 minut
vycházka za jeleny v říji (úterý, středa)
speciální zvěřinové menu

Za ranního rozbřesku či při západu slunce se vydáte s profesionálními lesníky do Boubína za jeleny v říji. Mlha, vlhko, chlad, paprsky mezi stromy a do toho v říji troubící jelen. Zážitek, který se vyplatí prožít! Po vycházce se můžete těšit na saunu, bazén... Aby byl zážitek kompletní, připravili jsme pro vás výtečné zvěřinové menu.

Opening hours

Rezervaci pobytu se zážitkem si můžete objednat zde. 

Jelení říje na Šumavě všemi smysly - Hotel České Žleby (hotelceskezleby.cz)

Forthcoming events

Contact the operator directly to send a query / place an order