Sorry, this event is not translated into the language you request. You are viewing the detail in Czech

Skvělý fotograf Lukáš Gallo miluje Plechý nebo Trojmeznou

Monday 17. January

Skvělý budějovický fotograf Lukáš Gallo jezdí na Lipensko krátce. Na svůj fotoaparát zachytil řadu krásných míst a vytvořil jedinečné snímky, které obdivují snad všichni...

Jak dlouho už fotíte Lipensko?

Zhruba od roku 2018, kdy jsem se vrátil z osmiletého pobytu na Novém Zélandu.

Na jaký přístroj fotíte?

Na starou Sony Alpha a7, už je to dědeček, ale tento rok se chystám na obměnu výbavy, dále používám objektivy Laowa 15mm macro shift, Canon 70-200 mm a Canon 100-400 milimetrů.

Co je vaší specializací?

Krajinářská fotografie a detaily přírody v různých světelných podmínkách. Myslím, že je umění zachytit krásu krajiny v tom nejlepším možném světle, je to obtížné a časově a občas i fyzicky náročné, ale vždy to za to stojí.

Jaká máte na Lipensku oblíbená místa?

Jednoznačně vrchol Plechý, který skýtá nekonečné možnosti kompozice a právě všelijakých světelných podmínek, dále určitě Čertovy proudy u Loučovic, kde Vltava je pořádně divoká, dále Trojmezná a Jakubova chýše.

Kde si vaše fotografie můžeme prohlédnout?

Bohužel svoje stránky zatím nemám, takže pouze moje facebooková stránka @Lukas Gallo Photography a Instagram @galicz

Co je pro fotografa na Lipensku nejkrásnější?

Určitě celé Lipensko, je tam spousta možností pro fotografy a nejen pro ně, jinak nejkrásnější určitě rozmanitá celá krajina plná kopců, luk a krásného jezera.

Lukáš Gallo, 35 let, České Budějovice, střešní izolatér, vedle focení je jeho koníčkem cyklistika, příroda a pobyt v ní.

Author of photos: Lukáš Gallo

Recommend to a friend