plavba lodí Lipno-line

Rosenberger Lipno line,
Lipno nad Vltavou

Jeden z nejkrásněších pohledů na Lipno je z paluby výletní lodi, říkají mnozí návštěvníci přehrady.

Lodní dopravu zde provozuje společnost ROSENBERGER - Lipno - Line s.r.o., která má k dispozici dvě velké výletní lodě se jmény ADALBERT STIFTER a VLTAVA.

 

Loď Adalbert Stifter je ta větší a novější, která na Lipně jezdí od roku 2012. V plavební sezoně, tedy přibližně od poloviny dubna do konce října, pluje Adalbert Stifter většinou na jižní polovině jezera, v okolí Lipna nad Vltavou a Frymburka. Zajišťuje lodní dopravu a také velmi oblíbené okružní plavby, včetně večerních okruhů s programem při západu slunce. Denní okružní plavby většinou trvají přibližně jednu až dvě hodiny, podle místa nástupu a výstupu. Večerní okruhy jsou pak až tříhodinové. O letních prázdninách může vyplouvat loď někdy i čtyřikrát denně z přístavu Lipno nad Vltavou a z Frymburku. Na palubě lodi se lze občerstvit v lodním baru a pokud budete mít štěstí, zažijete například plavbu s dětským programem nebo s taneční hudbou. Kapacita lodě Adalbert Stifter je až 250 osob a její aktuální jízdní řády najdete na webových stránkách www.lipno-line.com .

 

Druhou lodí je Vltava, která vozí pasažéry již od roku 1959, tedy téměř od napuštění přehradní nádrže. Vltava před letní sezonou pluje hlavně se školními výlety a skupinami, které si chtějí užít speciální trasu plavby. A o prázdninách vozí turisty a cyklisty na linkách přes celé Lipno nebo na plavbách v severní části jezera - mezi Horní Planou a Černou v Pošumaví. I zde si z jízdního řádu můžete vybrat oblíbenou okružní plavbu. Také na lodi Vltava se během plavby můžete lehce občerstvit a dozvíte se zajímavosti o místech, kolem kterých právě plujete. Rozpis plaveb lodi Vltava je také vždy na webových stránkách lodní společnosti: www.lipno-line.com

 

Společnost ROSENBERGER - Lipno - Line s.r.o. se těší na Vaši plavbu!

pro dospělého od
150 Kč

Doporučte to vašim přátelům

Nejbližší aktivity

Nejdelší jezerní MOLO

Lipenská přehrada má nový unikát, nejdelší jezerní molo ve střední Evropě, které se nachází nedaleko přístavu…

Nejdelší jezerní MOLO

Lipenská přehrada má nový unikát, nejdelší jezerní molo ve střední Evropě, které se nachází nedaleko přístavu…

Pošlete dotaz nebo objednávku přímo provozovateli