Rybník Olšina

Rybník Olšina,
Horní Planá

Rybník Olšina je unikátí vodní dílo v překrásné přírodě Boletického prostoru. Místo je přímo oáza klidu v nedávno ještě zapovězeném koutě Šumavy na Českokrumlovsku, který byl dlouhodobě uchráněn od intenzivního civilizačního ruchu. Přímo u rybníka je možné spočinout v rekreačním zařízení na svačinu, oběd či večeři a nebo navštívit známou rybářskou baštu.

Samotné vodní dílo s rozlohou 138 hektarů v nadmořské výšce 731 metrů je nejvýše položeným chovným rybníkem v České republice a největším rybníkem Šumavy.

Stavba Rybářské bašty pochází z první poloviny 15. století a představuje mimořádně cennou historickou památku, která je situována v hrázi rybníka. Návštěvníci zde naleznou expozici o historii obce Olšina, o rybníku Olšina i rybářství. 

Na Olšinu je možné vyrazit autem, vlakem, na kole i pěšky. 

NA KOLE: Z Horní Plané do Hodňova po cyklotrase č. 1254 a následně 1 km po č. 1255 (7 km), z Polné na Šumavě po č. 1254 nebo 1255 (6 km)

PĚŠKY: Po červené značce z Horní Plané přes Maňávku (7 km), z Hořic na Šumavě (9,5 km)

VLAKEM: Z Horní Plané nebo z Českého Krumlova (Českých Budějovic) do zastávky Hodňov.

Nejbližší aktivity

Resort Olšina

Resort Olšina se nachází blízko Horní Plané na břehu nejvýše položeného chovného rybníku v Česku, Olšiny.…

Naučná stezka Ošina

Naučná stezka Olšina je turistickou trasou reálnými šumavskými mokřady, rašeliništi a přilehlými biotopy. Její velká č…

RESORT OLŠINA

Vynikající standard ubytování a služeb v poměru k ceně, poloha uprostřed nádherné krajiny na okraji velkého rybníku, sportovní hřiště, ale i vynikající dostupnost Národního parku Šumava na jedné…

Pošlete dotaz nebo objednávku přímo provozovateli