Schwarzenberský plavební kanál

Schwarzenberský kanál,
Nová Pec

Schwarzenberský plavební kanál byl postaven před více než 200 lety k plavení dříví z lesů pod Třístoličníkem, Plechým, Smrčinou, Sulzbergem a Bärensteinem do císařského hlavního města Vídně. Spojuje jeden z přítoků Studené Vltavy - Světlou vodu a rakouskou řeku Große Mühl, přítok Dunaje, čímž propojuje úmoří Severního a Černého moře.

Celková délka kanálu činí téměř 52 km, z toho 44 km na povodí Vltavy. V blízkosti osady Jelení vrchy vede tunelem dlouhým téměř 400 m. Kanál prochází od bavorských hranic přes Čechy, dále po rakouském území, opět přes Čechy, aby se nakonec v Rakousku spojil s řekou Große Mühl. Od bavorských hranic až k rozvodí vede podle kanálu doprovodná cesta.

Můžete jít pěšky nebo jet na kole. Na kole potom můžete projet celý kanál až k rozvodí, vlastně celá trasa vede mírně z kopečka, tedy je vhodná jak pro malé děti, tak i pro seniory.

Několikrát do roka se konají na různých místech v Čechách i v Rakousku akce projektu Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu s ukázkami plavení dříví, setkáními s folklorem, atd."

Otevírací doba

přístupné celoročně

Doporučte to vašim přátelům

Nejbližší aktivity

pláž Nová Pec

Nově vybudovaná písečná pláž v Nové Peci svoji neopakovatelnou atmosférou a romantikou na pomezí řeky Vltavy a přehradní nádrže Lipno…

Apartmány u Lipna

Apartmány u Lipna jsou situovány v jihočeské obci Nová Pec, která je oblíbenou rekreační oblastí. Nachází se v CHKO Šumava…

Pošlete dotaz nebo objednávku přímo provozovateli