Zimní hřebenovka Třístoličník - Plechý

Trojmezí,
Nová Pec

Třístoličník - Trojmezná - Plechý, nejvyšší a nejkrásnější hřebenovka na Šumavě. A co teprve v zimě... Bez sněžnic, běžek, nebo skialpinistických lyží to v zimě ale nepůjde. Odměnou za nabízený desetikilometrový výlet vám bude vyhřátá, útulná hospůdka s bavorskými krajovými specialitami na vrcholu Třístoličníku. Tohle je výlet, na který jen tak nezapomenete.

Podniknout nevšední zimní výlet za hranice běžných zážitků je možné i na Lipensku. Hřebeny nad pravým břehem naší největší přehradní nádrže dosahují výšek nad 1300 metrů a díky své poloze jsou většinu zimy bohatě zasypané sněhem. Fascinující až kýčovité scenérie zimní vrcholové krajiny s četnými balvany, sněhem obalenými stromy a větrem bičovanými otevřenými pláněmi můžete zažít zvláště za jasného počasí. Idylu horského hřebenu pak dotvářejí výhledy směrem na jih, kde se na obzoru tyčí vrcholky majestátných Alp, severním směrem pak máte před sebou jako na dlani komplex Boubína s Bobíkem.

 

Na Třístoličník je zapotřebí dojet autem, přes Guglwald a Rakouskem až na parkoviště kousek pod vrcholem Třístoličníku, nebo přes Strážný, Haidmühle. Z Lipna nad Vltavou počítejte s 80-90 km v obou směrech. Z Třístoličníku (1303 m) pak přes Trojmeznou horu (1361m), Trojmezí ( 1320m) až na Plechý (1378m =  nejvyšší horu Šumavy). Jedna cesta je 5 km, zpátky se jde stejnou cestou. Ti zdatnější mohou z Plechého ještě sejít k Obelisku Adalberta Stiftera nad Plešným jezerem. Ale v zimě to bez sněžnic nebo bez lyží ani nezkoušejte.

Odměnou po 10 km výletu vám bude útulná a vyhřátá restaurace na vrcholu Třístoličníku s echt bavorskou domácí kuchyní.

 

Otevírací doba

hospoda na Třístoličníku je otevřená v zimě od 9:00 - 17:00 

v létě pak od 9:00 do 19:00 hod

Doporučte to vašim přátelům

Nejbližší aktivity

Plechý a Plešné jezero

Nejvyšší hora české části Šumavy (1.378 m) leží asi 14 km západně od Horní Plané a asi 8 km jihozápadně od Nové…

Výlet na Třístoličník

Třístoličník (Dreisesselberg)  (1333 m) je hora nedaleko trojmezí Čech, Bavorska a Rakouska. Je jedním z nejvýznamnějších a…

Penzion Jelení Vrchy

Náš penzion se nachází v jižní části Šumavského národního parku v nadmořské výšce 900 metrů nad mořem. Jeho…

Pošlete dotaz nebo objednávku přímo provozovateli